Serwerownie, rozdzielnie elektryczne oraz inne pomieszczenia wymagające szczególnych, odpowiednio dostosowanych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych wymagają indywidualnie opracowanych rozwiązań na najwyższym poziomie. Stosowane przez lata systemy przeciwpożarowe aktualnie przestają być stosowane ze względu na ich negatywny wpływ na środowisko, przestarzałą technologię oraz, przed wszystkim, powstanie lepszych, bardziej ekologicznych i przemyślanych rozwiązań bezpiecznych dla środowiska i ludzi. AFFS Sp. z o.o. dostarcza systemy przeciwpożarowe dostosowane do obowiązujących norm, pracujące na najwyższym poziomie i przemyślane specjalnie pod kątem ochrony najbardziej wymagających pomieszczeń.

Jednym z rozwiązań dostępnych w ofercie AFFS Sp. z o.o. jest środek gaśniczy IG-541 (spotykany pod nazwą INERGEN). Właściwości chemiczne środka INERGEN oparte są o specyficzną mieszaninę trzech gazów naturalnych: ARGONU, AZOTU i dwutlenku węgla: CO2.

Właściwości środka gaśniczego INERGEN

Środek gaśniczy INERGEN jest bezpieczny dla warstwy ozonowej i otoczenia. Możliwe jest to dzięki jego naturalnemu składowi, opartemu o gazy występujące w środowisku.

Ciężar właściwy mieszaniny INERGEN, czyli IG-541 zbliżony jest do powietrza, co pozwala na wyjątkowo skuteczne i wydajne wypełnienie pomieszczeń gaszonych, chronionych przez specjalnie opracowane systemy oparte o ten gaz.

Jak działa system gaszenia gazem INERGEN IG-541?

Mechanizm gaszenia pożaru przy pomocy substancji INERGEN polega na wypieraniu z pomieszczenia tlenu. Skuteczne w zastosowaniu przeciwpożarowym stężenie substancji INERGEN wynosi 15%. Systemy oparte o substancję INERGEN redukują zawartość tlenu w odpowiednio dostosowanych do działania tych rozwiązań pomieszczeniach w objętości z 21% do minimum 11-12%. Stężenia te pozwalają na przypadkow krótkotrwałego przebywaniu osobom i jednoczesne ugaszenie płomienia w przypadku zaistnienia pożaru.

Specjalnie opracowane i zastosowane w systemach gaszenia gazem INERGEN IG-541 dysze akustyczne umożliwiają ograniczenie ryzyka uszkodzenia dysków twardych, delikatnych układów elektronicznych w komputerach i innych urządzeniach tego typu podczas gaszenia pożarów. Wymagające szczególnej ostrożności w stosowaniu i przechowywaniu zbiory muzealne i archiwa również pozostają chronione w przypadku zastosowania systemów gaszenia gazem INERGEN oferowanych i opracowywanych przez AFFS Sp. z o.o, z powodu uniknięcia innych środków gaśniczych opartych o przewodzące prąd substancje na bazie wody i piany lub inwazyjnych gaśnic proszkowych. Szczególnie podatne na uszkodzenia przedmioty, systemy elektroniczne i kable pozostają bezpieczne w przypadku wystąpienia pożaru, a ewentualne usuwanie skutków takiego zdarzenia przebiega znacznie szybciej niż w przypadku zastosowania innych, wspomnianych wyżej rozwiązań.

Jakie normy spełnia substancja gaśnicza INERGEN IG-541?

INERGEN IG-541 charakteryzuje się czasem wyzwalania dopuszczonym do zastosowania zgodnie z normą ISO 14520, PN EN 15004, VdS 2380, NFPA 2001, wynoszącym do 120 s, co wpływa na elastyczne rozprowadzania rurociągów i wygodę zastosowania.

Systemy gaszenia substancją INERGEN IG-541, odpowiednio dostosowywana do indywidualnych potrzeb Klienta infrastruktura oraz system zabezpieczeń i kontroli tego rozwiązania, opracowywane są przez AFFS Sp. z o.o. z największą starannością i zgodnie z obowiązującymi na rynku zasadami.

Nowoczesny, opracowany w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska INERGEN to system gaśniczy na najwyższym poziomie rozwiązań technicznych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij