Zapraszamy na nasze stoiska podczas targów ENEGETAB i ELECTRO INSTAL.

Systemy gaszenia szaf elektrycznych i sterowniczych AFFS-RACK.

  • System AFFS-RACK-RE-CT-FK5-DLP

System gaszenia dla szaf elektrycznych i sterowniczych AFFS-RACK-RE-CT-FK5-D oparty o środek gaśniczy NOVEC 1230 (FK-5-1-12) i ciśnieniu pracy 15 bar. System oferuje szeroką paletę zbiorników z ilośćią środka gaśniczego: 1kg; 2 kg; 3 kg; 4 kg i 6 kg. System jest syetemem typu pre-engineering i posiada certyfikat LPCB.

System dopuszcza pewne nieszczelności, o wielkościach nie przekraczających w certyfikacie LPCB. Dopuszcza się również pracę wentylacji w pewnym zakresie.

  • System AFFS-RACK-RE-CTX-FK5-I

Oferujem system gaszenia dla szaf elektrycznych i sterowniczych AFFS-RACK-RE-CTX-FK5-I oparty o środek gaśniczy NOVEC 1230 (FK-5-1-12) i ciśnieniu pracy 25 bar. System oferuje szeroką paletę zbiorników z ilośćią środka gaśniczego: 1kg; 2 kg; 4 kg; 6 kg; 9 kg; 14 kg; 18 kg. System jest syetemem typu pre-engineering i posiada certyfikat UL.

Systemy gaszenia nie wymagają zewnetrzenego zasilania elektrycznego i są oparte  o ciśnieniową linie sterującą. Jeśli jest wymmagane sterowanie wyłączeniem wentylacji, można to wykonać  z czujników ciśnienia.

System wymaga szczelnych szaf.
 

Kalkulator doboru systemu AFFS-RACK/FK/D:

 

 

  • System AFFS-RACK-CO2-I

System automatycznego gaszenia AFFS-RACK-I stanowi idealne rozwiązanie ochrony przed pożarem rozdzielni elektrycznych i szaf sterowniczych. Cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, szybkość i skuteczność działania zanim konwencjonalne systemy pożarowe zadziałają. System może być zainstalowany bezpośrednio na obudowie rozdzielni elektrycznej lub sterowniczej.

System AFFS-RACK składa się z trzech podstawowych zespołów:

  •  zbiornika ze środkiem gaśniczym połączonym z dyszą wypływową
  •  linii detekcyjnej FireDeTec
  •  centrali monitorująco - sterującej (opcjonalnie)
Bez centrali Z centralą

Zespół zbiornika ze środkiem gaśniczym wypełniony jest dwutlenkiem węgla - CO2. Wielkość zbiornika jest dobierana indywidualnie do wymaganej ilości środka gaśniczego (5kg lub 10 kg).
Zbiornik wyposażony jest w zawór do którego podłączona jest linia detekcyjna i stalowa dysza.

Zespół linii detekcyjnej FireDetec stanowi unikatowe rozwiązanie w zakresie detekcji pożaru. Specjalna konstrukcja linii FireDeTec pozwala w łatwy sposób monitorować obszary objęte dozorem. Linia detekcyjna może być zakończona ręcznym zbijakiem. W wyniku przekroczenia temperatury 100ºC linia detekcyjna ulega przepaleniu, spada ciśnienie w układzie, co powoduje otwarcie zaworu i wypływ środka gaśniczego poprzez stalową dyszę do obszaru objętego pożarem. Zastosowanie czujnika ciśnienia powala na przesłanie do systemów nadrzędnych informacji o pożarze oraz uruchomienie sygnalizacji akustycznej lub akustyczno-optycznej na szafie. Opcją dodatkową jest zastosowanie centrali.
Centrala sterująco – kontrolna jest przeznaczona do ciągłego monitorowania ilość dwutlenku węgla w zbiorniku. Dzięki centrali nie jest wymagane manualne ważenie zbiornika podczas przeglądów serwisowych. Ponadto centrala monitorująca spełnia również funkcję alarmową. Centrala przekazuje sygnały alarmowe i uszkodzeniowe do nadrzędnych systemów bezpieczeństwa pożarowego.

Procedura gaśnicza:

  • wykrycie pożaru
  • gaszenie
  • wysłanie sygnału do służb bezpieczeństwa pożarowego

 

Więcej na: www.gaszenieszaf.pl

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij