SYSTEMY GASZENIA GAZOWYMI ŚRODKAMI GAŚNICZYMI: FM200®, NOVEC 1230TM, INERGEN (IG-541), IG-01, IG-100, ARGONIT (IG-55)

Posiadamy Certyfikat dla Przedsiębiorstw nr FGAZ-P/27/0004/16 uprawniający do obrotu i serisowania fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazy).

Stałe Urządzenia Gaśnicze: NOVEC 1230™, FM200®

Gaszenie gazowymi środkami gaśniczymi NOVEC 1230 i FM200 jest oparte o typoszereg 7 wielkości  zbiorników, począwszy od 8 litrowych a kończąc na 180 litrowych. Dostarczane zbiorniki posiadają europejskie dopuszczenia TPED dla zbiorników transportowych. Każdy zbiornik posiada ciągły manometryczny i elektryczny monitoring ciśnienia w zbiorniku. Ewentualne ubytki gazu są wizualizowane na manometrze i w centrali sterowania gaszeniem.

Środki gaśnicze takie jak FM200® i NOVEC 1230™ (produkcji 3M) należą do grupy zamienników halonu, które charakteryzują się zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0).

Środek gaśniczy NOVEC 1230™ posiada potencjał efektu cieplarnianego, który wynosi jeden (GWP=1) i nie jest objęty Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazów) nr 517/2014 z 16.04.2014.

Instalacje gaśnicze oparte o środki gaśnicze FM-200® i NOVEC 1230™ przeznaczone są do gaszenia pożarów klasy A, B i urządzenia pod napięciem.

Gaszenie gazem FM200 lub NOVEC 1230 nie odbywa się poprzez obniżenie zawartości tleny ale poprzez fizyczny kontakt środka gaśniczego z ogniem.

Oferujemy systemy jednostrefowe (25 barów) i wielostrefowe (42 bary)

Systemy te wymagają szczelnych pomieszczeń dla uzyskania skutecznego gaszenia.

Zastosowanie:

  • gaszenie serwerowni,
  • gaszenie UPS-ów,
  • gaszenie pomieszczeń archiwów,
  • gaszenie bibliotek,
  • gaszenie rozdzielni,
  • gaszenie sterowni itd.

SUG: Gazy obojętne (ARGONIT, INERGEN)

Stałe urządzenia gaśnicze (SUG) oferowane przez firmę AFFS Sp. z o.o. są w dwóch odminach.tj. systemy oparte o kruzę centralną oraz systemy iFLOW o regulowanym stałym wypływie. Systemy iFLOW wymagają o około 60% mniejsze powierzchnie odciążające niż systemy oparte o kryzę centralną.

Oba systemy są zbudowane są w oparciu o zbiorniki o pojemności 80 i 140 litrów. Ciśnienie pracy 200 i 300 bar. Dostarczane zbiorniki posiadają europejskie dopuszczenia TPED dla zbiorników transportowych. Każdy zbiornik posiada wizualny i elektryczny monitoring ciśnienia. Ewentualne ubytki gazu są wizualizowane na manometrze a poprzez czujnik ciśnienia są przekazywane do centrali sterowania gaszeniem.

Dysze w serwerowniach wyposaża się w tłumiki dysz fali akustycznej.

Stałe urządzenia gaśnicze na gazy obojętne, charakteryzują się zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0), a potencjał efektu cieplarnianego wynosi zero (GWP=0).


Pliki do pobrania

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij