SYSTEMY GASZENIA GAZOWYMI ŚRODKAMI GAŚNICZYMI: FM200®, NOVEC 1230TM, INERGEN (IG-541), IG-01, IG-100, ARGONIT (IG-55)

AFFS Sp. z o.o. posiada Certyfikat dla Przedsiębiorstw nr FGAZ-P/27/0004/16 uprawniający do obrotu i serwisowania fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazy). Systemy gaszenia gazem to nowoczesne rozwiązania przeznaczone do ochrony przeciwpożarowej pomieszczeń wymagających szczególnej ochrony przed wilgocią i kontaktem z innymi substancjami. Systemy gaszenia gazem idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie inne rozwiązania gaśnicze mogłyby uszkodzić cenne zbiory biblioteczne lub archiwalne, wejść w reakcję chemiczną z przechowywanymi w pomieszczeniu środkami lub spowodować zniszczenie maszyn.

Gazy gaśnicze stosowane w systemach stałych urządzeń SUG oferowanych przez AFFS Sp. z o.o. są bezpieczne większości dla urządzeń elektronicznych pod napięciem oraz nietrwałych przedmiotów wymagających szczególnego zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych.

Systemy gaszenia gazem serwerowni i innych pomieszczeń wyposażonych w rozbudowane urządzenia elektroniczne i sterujące to optymalne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo danych dzięki prawidłowej ochronie przeciwpożarowej.

Stałe Urządzenia Gaśnicze: NOVEC 1230™, FM200®

Gaszenie gazowymi środkami gaśniczymi NOVEC 1230 (FK-5-1-12) i FM200 jest oparte o typoszereg 7 wielkości zbiorników, począwszy od 8 litrowych a kończąc na 180 litrowych. Dostarczane zbiorniki posiadają europejskie dopuszczenia TPED dla zbiorników transportowych. Każdy zbiornik wyposażony jest w systemy ciągłego manometrycznego i elektronicznego monitoringu ciśnienia w zbiorniku. Ewentualne ubytki gazu wizualizowane są poprzez wskazania manometru, a także w centrali sterowania gaszeniem.

Środki gaśnicze, takie jak FM200® i NOVEC 1230™ (produkcji 3M) należą do grupy zamienników halonu. Te nowoczesne rozwiązania charakteryzują się przede wszystkim zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0). Środek gaśniczy NOVEC 1230™ (FK-5-1-12) posiada jednak niewielki potencjał efektu cieplarnianego, który wynosi jeden (GWP=1), z uwagi na co nie jest objęty Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazów) nr 517/2014 z 16.04.2014.

Instalacje gaśnicze oparte o środki gaśnicze FM-200® i NOVEC 1230™ (FK-5-1-12) przeznaczone są do gaszenia pożarów klasy A, B oraz urządzeń pod napięciem, takich jak komputery, serwery sieciowe, kable i UPS-y.

Gaszenie gazem FM200 lub NOVEC 1230 nie odbywa się poprzez obniżenie zawartości tlenu, a poprzez fizyczny kontakt środka gaśniczego z ogniem. Rozwiązanie to zapewnia sprawne, miejscowe gaszenie pożaru i szybko zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w pomieszczeniu.

Oferta systemów gaszenia gazem AFFS Sp. z o.o. obejmuje rozwiązania jednostrefowe (25 barów) oraz wielostrefowe (42 bary), odpowiednie dla różnej wielkości pomieszczeń i powierzchni gaszenia.

Systemy Stałych Urządzeń Gaśniczych SUG są odpowiednie między innymi do takich zastosowań, jak:

● gaszenie serwerowni,

● gaszenie UPS-ów,

● gaszenie pomieszczeń archiwów,

● gaszenie bibliotek,

● gaszenie rozdzielni,

● gaszenie sterowni

● gaszenie magazynów

● gaszenie składów substancji chemicznych

● gaszenie laboratoriów itp.

System gaszenia gazem stosuje się w szczelnycach pomieszczeniu. Rozwiązania gaśnicze oferowane przez firmę AFFS Sp. z o.o. obejmują kompleksowe przygotowanie, wraz z wytycznymi idaptację warunków budowlanych oraz instalacji wentylacyjnych w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej obsługiwanych obiektów.


SUG: Gazy obojętne

Stałe urządzenia gaśnicze (SUG) oferowane przez firmę AFFS Sp. z o.o. występują w czterech odmianach: IG-01, IG-55, IG-100, IG-541. W ofercie znajdują się zarówno systemy oparte o kryzę centralną, jak i specjalnie opracowane systemy o regulowanym, stałym wypływie. Systemy o stałym wypływiewymagają o około 60% mniejszej powierzchni odciążającej niż wspomniane systemy oparte o kryzę centralną.

Oba rozwiązania opracowane zostały w oparciu o zbiorniki o pojemności 80 i 140 litrów, pracujące odpowiednio pod ciśnieniem 200 i 300 bar.

Dostarczane zbiorniki posiadają zgodne z normami europejskimi dopuszczenia TPED dla zbiorników transportowych. Każdy ze zbiorników wyposażony jest w wizualny i elektroniczny system monitorowania ciśnienia. Ewentualne ubytki gazu wizualizowane są przy pomocy manometru, a wykryte przez czujnik ciśnienia dane przekazywane są do centrali sterowania gaszeniem, kontrolującej cały proces.

Dysze w serwerowniach wyposaża się w tłumiki dysz fali akustycznej, minimalizujące hałas podczas gaszenia , dodatkowo zabezpieczając urządzenia.

Stałe urządzenia gaśnicze wykorzystujące w swoim działaniu gazy obojętne, takie jak Irgonit i inergen to ekologiczne, nowoczesne rozwiązania. Systemy te charakteryzują się zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej. Gazy gaśnicze stosowane w systemach SUG posiadają oznaczenie ODP=0, a ich wskaźnik określający potencjał efektu cieplarnianego wynosi zero (GWP=0).


Pliki do pobrania

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij