AFFS Sp. z o. o. oferuje profesjonalne i dopracowane rozwiązania w zakresie projektowania i budowy serwerowni kontenerowych dostosowanych indywidualnie do specyficznych potrzeb klienta. To jednak nie jedyne działanie firmy w tym obszarze.

Złożone i wymagające wyjątkowej ochrony, tworzone przez specjalistów doświadczonych w realizacjach krajowych i zagranicznych systemy infrastruktury IT podlegają również odpowiednim przepisom bezpieczeństwa. AFFS Sp. z o. o. zapewnia kompleksową obsługę projektowanych serwerowni także w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Odpowiednio dostosowany system gaszenia serwerowni powinien zabezpieczać delikatne układy elektroniczne przed zniszczeniem w przypadku wystąpienia ognia w pomieszczeniu. Dzięki Systemom Automatycznego Gaszenia Gazem AFFS-SUG pomieszczenia, w których znajdują się urządzenia takie jak serwery, urządzenia UPS, oświetlenie i złącza elektryczne stają się zabezpieczone zgodnie z najnowszymi standardami branży przeciwpożarowej. .

System gaszenia serwerowni - jak odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie?

Gaszenie serwerowni, nie tylko umiejscowionej w kontenerze, ale także w dowolnym pomieszczeniu gospodarczym, wymaga użycia specjalnie dostosowanych rozwiązań technicznych. Podstawowym, doraźnym środkiem umożliwiającym gaszenie serwerowni jest obowiązująca według przepisów BHP gaśnica. Czym powinna charakteryzować się odpowiednia gaśnica do serwerowni? Do gaszenia elektroniki przeznaczone są specjalne gaśnice gazowe. Gaz jako środek gaśniczy nie przewodzi prądu i nie powoduje zawilgotnienia, mogącego prowadzić do zniszczenia urządzeń elektronicznych.

W kompleksowym zabezpieczeniu pomieszczeń serwerowni świetnie sprawdzają się indywidualnie projektowane, zaawansowane technologicznie systemy gaszenia gazem oferowane przez AFFS Sp. z o. o., takie jak NOVEC™1230 produkcji 3M czy FM-200®.

Czym charakteryzują się Systemy Automatycznego Gaszenia Gazem AFFS-SUG?

Systemy Automatycznego Gaszenia Gazem AFFS-SUG, jest oparty o środek gaśniczy NOVEC™1230produkcji 3M. Oferowane przez AFFS Sp. z o. o. systemy gaszenia to idealne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo przeciwpożarowe serwerowni i innych pomieszczeń, które wymagają specjalistycznych systemów ochrony przeciwpożarowej. W serwerowniach niezbędne jest zastosowanie rozwiązań przeciwpożarowych niestwarzających ryzyka zniszczenia sprzętu elektronicznego oraz przechowywanych na miejscu przedmiotów. Systemy AFFS-SUG, poza świetnym sprawdzaniem się jako system gaszenia serwerowni, nadają się idealnie także do zastosowania w miejscach takich jak muzea i archiwa, rozdzielnie elektryczne i komory transformatorów.

Systemy gaszenia oparte o NOVEC™1230 i FM-200® mają bardzo wysoką skuteczność gaśniczą, zarówno w przypadku pożarów klasy A, jak i B, a także C, czyli konieczności gaszenia urządzeń będących pod napięciem. Jednocześnie systemy AFFS-SUG są bezpieczne dla użytkownika oraz innych sprzętów. Dzięki optymalizacji wydajności zastosowanych w systemach AFFS-SUG substancji, sam system nie musi zajmować fizycznie dużej ilości miejsca przy jednoczesnym, skutecznym zabezpieczeniu przeciwpożarowym pomieszczenia.

Wysoce przemyślane i zoptymalizowane zużycie Systemów Automatycznego Gaszenia Gazem możliwe jest dzięki dokładnemu przeliczaniu potrzebnej ilości środków gaśniczych pod względem kubatury pomieszczenia, a także kontrolę ciśnienia oraz poziomu gazu w zbiornikach. Jest to możliwe dzięki monitorowaniu systemu przy pomocy manometru i elektrycznego urządzenia pomiarowego. W przypadku powstania ubytków w ilości gazu w systemie AFFS-SUG, sytuacja ta jest dokładnie widoczna i monitorowana w centrali sterowania gaszeniem. Systemy AFFS-SUG uruchamiane są zarówno z uzyciem mechanizmów elektromagnetycznych (w tym ATEX), pneumatycznych lub ręcznych.

Czy gaszenie serwerowni za pomocą AFFS-SUG jest bezpieczne dla środowiska?

Opatentowane technologie gaszenia gazem: NOVEC 1230™ produkcji 3M charakteryzują się ODP (Ozone Depletion Potential = Potencjałem Niszczenia Warstwy Ozonowej) równym zero. Zastosowane w systemach NOVEC™ 1230 substancje gaśnicze będące chlorowcopochodnymi węglowodorów działają na zasadzie gaszenia płomieni poprzez chłodzenie i reakcję przejmowania ciepła, bez zmniejszania radykalnego stężenia tlenu w wyniku tego procesu. Nowoczesne rozwiązania na rynku branży przeciwpożarowej NOVEC™1230 wyparły z rynku negatywnie wpływające na środowisko systemy oparte na gazach z rodziny halonów.

Systemy AFFS-SUG oparte o środki gaśnicze stworzone zostały zgodnie z aktualnymi normami związanymi z koniecznością ochrony warstwy ozonowej oraz ograniczaniem ocieplania klimatu. Nowoczesne formuły minimalizujące wpływ systemów przeciwpożarowych na procesy zachodzące w środowisku to świadoma ekologicznie odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na inną, niż dotychczas możliwość w zakresie gaszenia gazem.

Również systemy oparte o środki gaśnicze IG-01, IG-55, IG-100, IG-541 oparte  stały wypływ i dysze akustyczne stanowią bezpieczne rozwiązanie dla ochrony serwerowni.

Jakiej wielkości zbiorniki w Systemach SUG możemy wybrać?

Zbiorniki występujące w Systemach Automatycznego Gaszenia Gazem oferowanych przez firmę AFFS Sp. z o.o. występują w 7 wariantach pojemności, kolejno od 8 do 180 litrów. Zbiorniki stosowane w Systemach AFFS-SUG są zgodne z wytycznymi obowiązującymi dla zbiorników transportowych według europejskich certyfikatów TPED.

Złożony temat, jakim jest gaszenie serwerowni, dzięki fachowej obsłudze AFFS Sp. z o.o. przestaje być niewiadomą. Zapraszamy do kontaktu w celu opracowania odpowiednich rozwiązań dla konkretnych serwerowni i innych pomieszczeń.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij